2010 12 23 Celtic Property Developments SA zadebiutowała na warszawskim parkiecie

Spółka Celtic Property Developments S.A. firma deweloperska, realizująca projekty mieszkaniowe i biurowe głównie w Polsce, zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Celtic Property Developments S.A. jest spółką holdingową kontrolującą grupę spółek zależnych, których działalność jest skoncentrowana na prowadzeniu projektów deweloperskich w segmencie biurowym i mieszkaniowym. Działalność Grupy Kapitałowej polega na nabywaniu gruntów i wznoszeniu na nich budynków o przeznaczeniu mieszkaniowym lub biurowym oraz kupowaniu istniejących nieruchomości o potencjalnej dodatkowej wartości do wykreowania, która może zostać uwolniona poprzez zmianę przeznaczenia nieruchomości lub poprzez podniesienie jej standardu i optymalizację powierzchni.

„Dzisiaj otworzyliśmy nowy rozdział w historii naszej firmy” podkreśla Andrew Morisson Shepherd Prezes Zarządu Celtic Property Developments SA. „Dzięki wejściu na warszawski parkiet wzmacniamy swój wizerunek wiarygodnego i stabilnego partnera w branży – dodaje Andrew Morisson Shepherd.

CPD SA posiada doświadczony, 55-osobowy międzynarodowy zespół obejmujący architektów, inżynierów, kierowników projektów, certyfikowanych księgowych, rzeczoznawców majątkowych, licencjonowanych pośredników nieruchomości i zarządców nieruchomości. Osoby tworzące zespół posiadają uprawnienia i wieloletnie doświadczenie zdobyte na polskim i międzynarodowym rynku.

Strategia Grupy na lata 2011-2014 w zakresie budownictwa komercyjnego zakłada oddanie do użytku ok. 60 tys. m2 użytkowej powierzchni biurowo-handlowej oraz magazynowej. Po ukończeniu budowy i skomercjalizowaniu, następować będzie sprzedaż nieruchomości w przypadku uzyskania satysfakcjonujących dla Grupy zwrotów z inwestycji.

Strategia w segmencie mieszkaniowym zakłada uruchomienie w I połowie 2011 r. sprzedaży I etapu projektu mieszkaniowego w Ursusie, który ma zapoczątkować realizację kompleksowego projektu zabudowy gruntów w dzielnicy Ursus o potencjale wybudowania do 732 tys. m2 powierzchni użytkowej mieszkalnej.

Załączniki
10-12-23_Informacja_prasowa_debiut_na_GPW.doc
Celtic debiut zdjęcie 1
Celtic debiut zdjęcie 2
Celtic Debiut zdjęcie 3

Zastrzeżenie

Informacja na tej tej stronie internernetowej jest własnością CPD S.A .
Zabronione jest duplikowanie informacji w jakimkolwiek formacie

Kontakt

CPD S.A.
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
tel.: +48 660 128 353

e-mail: info@cpdsa.pl