2011 03 10, Mokotów Plaza wynajęty

Spółka Celtic Property Developments wynajęła ostatnie wolne powierzchnie w wybudowanym przez siebie biurowcu Mokotów Plaza w Warszawie. Tym samym, zgodnie z umową, budynek zmienił właściciela.

Inwestycja na warszawskim Służewcu została rozpoczęta w grudniu 2008 roku. W sierpniu 2010 biurowiec za 33 mln euro kupił hiszpański fundusz inwestycyjny Azora Europe. W myśl zawartej umowy Celtic był zobowiązany do wynajęcia pozostałej powierzchni biurowej.

Mokotów Plaza jest pięciokondygnacyjnym biurowcem wysokiej klasy, o całkowitej powierzchni najmu 15 290 m2. Na jego atrakcyjność wpływa między innymi dogodne położenie oraz dobre skomunikowanie z centrum miasta i lotniskiem.

Wśród firm, które zdecydowały się przenieść swoje siedziby na ulicę Postępu 6, są między innymi MediaCom, Polkomtel, Hachette, VF Polska Distribution, ISource, Abantia, Telepizza, One Systems, CNS Solutions, Glenmark oraz KCR.

„Mokotów Plaza to nasza trzecia inwestycja na stołecznym Służewcu. W jej sąsiedztwie stoją również wybudowane przez Celtic biurowce Helion i Luminar” – powiedziała reprezentująca Celtic Urszula Łoś. – „Budynek został zaprojektowany tak, aby oferować najemcom dużą swobodę w aranżacji wnętrz. Zgodnie z najwyższymi współczesnymi standardami oferuje też kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz dodatkowe usługi” – uzupełnia Łoś.

Grupa Celtic planuje również rozpoczęcie budowy trzeciego etapu kompleksu biurowego Cybernetyki Office Park, który zlokalizowany jest w pobliżu Mokotów Plaza.

„Mając na uwadze najkorzystniejszy układ urbanistyczny, podjęliśmy decyzję, iż na sąsiedniej działce, której właścicielem również jest Grupa Celtic, powstanie kolejny, trzeci etap projektu Cybernetyki Office Park. Obecnie w skład tego kompleksu wchodzą biurowce Helion i Luminar. Rozpoczęcie budowy trzeciego etapu inwestycji planowane jest na pierwsze półrocze tego roku” – powiedziała Iwona Makarewicz z Grupy Celtic.

Obiekty biurowe stanową ważną część oferty Celtic Property Developments. W swoim portfolio spółka ma również tereny w Ursusie, które planuje przeznaczyć na budynki mieszkalne „Nowego Miasta Ursus”.

Załączniki
11-03-10_Mokotow_Plaza_Wynajety.doc
Mokotów Plaza zdjęcie 1
Mokotów Plaza zdjęcie 2
Mokotów Plaza zdjęcie 3

Zastrzeżenie

Informacja na tej tej stronie internernetowej jest własnością CPD S.A .
Zabronione jest duplikowanie informacji w jakimkolwiek formacie

Kontakt

CPD S.A.
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
tel.: +48 660 128 353

e-mail: info@cpdsa.pl