21/2015 Decyzja o pozwoleniu na budowę dla spółki zależnej Smart City

Zarząd CPD S.A. (dalej Spółka) informuje, iż 28 września 2015 r. otrzymał informację od zarządu spółki zależnej Smart City spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej Smart City) o wydaniu przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz udzieleniu pozwolenia na budowę. Decyzja dotyczy budowy osiedla mieszkaniowego wielorodzinnego z usługami na parterze, garażem podziemnym, zagospodarowaniem terenu zlokalizowanego o nazwie „URSA” na terenie części działki o nr ew. 95 z obrębu 2-09-09 przy ul. Hennela w Warszawie – Dzielnica Ursus.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego tereny inwestycyjne w Ursusie, obejmujące obszar około 220 h, stanowić będą docelowo unikalny i nowoczesny kompleks mieszkaniowo – rekreacyjno – edukacyjny. Projekt Smart City dzięki swojej lokalizacji i wyjątkowej kompleksowej funkcji mieszkaniowo – edukacyjno – rekreacyjnej oferować będzie swoim mieszkańcom wysoki komfort życia.

Skala inwestycji w Ursusie stwarza możliwość budowy zupełnie nowej jakości tkanki miejskiej. Wielofunkcyjność nowej przestrzeni przyczyni się do atrakcyjności terenu jako miejsca życia, edukacji, prowadzenia businessu i tworzenia miejsc pracy.

Ursa Smart City, stanowi pierwszy etap projektu Smart City, który zostanie realizowany u zbiegu ulic Hennela i Dyrekcyjnej i zaoferuje łącznie cztery budynki, w których planowanych jest 356 mieszkań o powierzchniach od 32 do 102 m2. Zasadniczą część oferty stanowią lokale dwu- i trzypokojowe, które od wielu lat niezmiennie cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Na parterach budynków przewidziane są powierzchnie handlowo-usługowe o metrażach od 19 do 103 m2, a w kondygnacji podziemnej parking dla 359 samochodów. Inwestycja powstaje przy wspólnym udziale CPD S.A. i Unidevelopment S.A. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Wartość inwestycji przekroczy 10% kapitałów własnych Emitenta.

Podstawa prawna:

Art. 56 ust.1 pkt 1 Ustawy o ofercie – informacje poufne

Podpisy osób uprawnionych do reprezentowania:

Elżbieta Wiczkowska, Prezes Zarządu, 29.09.2015 r.

Zastrzeżenie

Informacja na tej tej stronie internernetowej jest własnością CPD S.A .
Zabronione jest duplikowanie informacji w jakimkolwiek formacie

Kontakt

CPD S.A.
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
tel.: +48 660 128 353

e-mail: info@cpdsa.pl