CPD ZWIĘKSZA SWÓJ PORTFEL NIERUCHOMOŚCI W URSUSIE

Grupa CPD SA ma przyjemność poinformować, że sfinalizowała zakup dodatkowego terenu w sercu Smart City, w dzielnicy Ursus. Teren o powierzchni 7 hektarów znajduje się blisko ulicy Gierdziejewskiego, pozwala na budowę ponad 80 000 m2 powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej w obszarze, na którym planowana jest również realizacja obiektów edukacyjnych i rekreacyjnych. Dzięki opisanej transakcji grupa kapitałowa CPD S.A. zwiększyła swój portfel nieruchomości budowlanych znajdujących się na terenie dzielnicy Ursus do powierzchni ok. 60 ha. i może zrealizować projekty o sumarycznej powierzchni użytkowej ponad 700 tyś m². Smart City jest obecnie jedną z największych inwestycji mieszkaniowo-usługowych w Warszawie. Podczas jej realizacji CPD dążyć będzie do ustanowienia nowych standardów jakości życia dla jego mieszkańców.

Zakupiona nieruchomość przylega bezpośrednio do innych terenów pozostających we władaniu grupy kapitałowej CPD S.A. Jej nabycie uzupełniło portfel posiadanych nieruchomości na terenie konceptu Smart City o kluczowy obszar znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów przeznaczonych na edukację i rekreację. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zakupiona nieruchomość wraz z sąsiadującym terenem, stanowić będzie docelowo unikalny i nowoczesny kompleks mieszkaniowo – rekreacyjno – edukacyjny o obszarze ponad 20 ha. Dzięki swojej lokalizacji i wyjątkowej kompleksowej funkcji mieszkaniowo – edukacyjno – rekreacyjnej oferować będzie swoim mieszkańcom wysoki komfort życia.

Przedmiotowy teren stanowi integralną część konceptu Smart City, który przewiduje około 62 % powierzchni na budynki z funkcją mieszkalną, 18% na centra biurowo-usługowe, do 10 % na działalność handlową, a pozostałe ok. 10 % na cele publiczne. Docelowo w Smart City będzie mogło zamieszkać do 30 tysięcy mieszkańców, którym będzie można zaoferować do 200 tys. m² powierzchni usługowo-biurowej.

Koncept Smart City jest obecnie jednym z największych i najlepiej skomunikowanych projektów inwestycyjnych w m st. Warszawa, obejmującym obszar około 220 h, na którym zrealizowane zostaną obiekty mieszkaniowe, handlowe, biurowe, edukacyjne i rekreacyjne. Co więcej – jest on oddalony od ścisłego centrum stolicy o zaledwie 9 km i 5 min jazdy samochodem od lotniska Fryderyka Chopina i oferuje doskonale połączenia komunikacją drogową, autobusową i kolejową.

Zgodnie z zapisami planu miejscowego, na obszarze Smart City grupa kapitałowa CPD S.A., jako największy inwestor, może zrealizować projekty o sumarycznej powierzchni użytkowej ponad 730 tyś m², z czego w zależności od zapotrzebowania, ponad 500 tyś m² może zostać przeznaczone pod funkcje mieszkaniowe, około 200 tyś m² pod zabudowę usługowo-handlową, a ponad 30 tyś m² pod budownictwo publiczne. Z uwagi na skale projektu oraz przewidzianą miejscowym planem elastyczność przeznaczenia poszczególnych kwartałów tego obszaru, grupa kapitałowa CPD S.A. ma możliwość dostosowania strategii rozwoju poszczególnych kwartałów konceptu Smart City do kształtujących się na rynku warszawskim potrzeb i oczekiwań w danych segmentach rynku nieruchomości. Działania grupy kapitałowej CPD S.A będą zmierzały do optymalizacji zabudowy oraz zwiększenia atrakcyjności projektu dla potencjalnych mieszkańców i w konsekwencji osiągnięcie maksymalnej wartości projektu dla akcjonariuszy CPD SA. Grupa CPD SA we wrześniu ur. rozpoczęła realizacje pierwszego etapu inwestycji przylegającego od strony południowo wschodniej do istniejącego kompleksu parkowo-edukacyjnego o powierzchni ok. 1 ha, centrum handlowego Factory Outlet Ursus, domu Kultury Arsus oraz Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie. Pierwszy etap zaoferuje około 360 mieszkań 1,2 i 3 pokojowych zlokalizowanych w 4 budynkach, zaprojektowanych z myślą o potrzebach młodych rodzin. Dodatkowo nowoczesny kompleks będzie oferował atrakcyjnie zagospodarowane tereny publiczne, na których zlokalizowane zostaną place zabaw dla dzieci, żłobek, przedszkole oraz szkoła publiczna.

Prezes Elżbieta Wiczkowska komentuje: “Jesteśmy zadowoleni z zakupu terenu, który uzupełni naszą koncepcję Smart City. Nabycie tego terenu pozwoli nam na bardziej efektywną kontrolę nad rozwojem projektu, jak również ułatwi nam jego realizację z uwzględnieniem wielu nowoczesnych udogodnień dla mieszkańców. Cieszymy się z rozpoczęcia pierwszego etapu realizacji projektu Smart City. Na chwilę obecną projekt jest realizowany zgodnie z założonym harmonogramem i zgodnie z założonym zakresem prac.”

Zastrzeżenie

Informacja na tej tej stronie internernetowej jest własnością CPD S.A .
Zabronione jest duplikowanie informacji w jakimkolwiek formacie

Kontakt

CPD S.A.
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
tel.: +48 660 128 353

e-mail: info@cpdsa.pl