URSA SMART CITY – NOWOCZESNE OSIEDLE W DZIELNICY URSUS

We wrześniu – rok po podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Unidevelopment S.A. oraz CPD S.A. – w Ursusie ruszy budowa i sprzedaż mieszkań w pierwszym etapie osiedla Ursa Smart City. Projekt realizowany jest zgodnie z przyjętym w ubiegłym roku Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Inwestycja rozpocznie proces rewitalizacji terenów, na których w ciągu kilku najbliższych lat powstanie nowoczesna zabudowa miejska.

Unidevelopment S.A. z CPD S.A. zrealizują inwestycję u zbiegu ulic Hennela i Dyrekcyjnej w dwóch etapach. Na osiedlu Ursa Smart City powstaną łącznie cztery budynki, w których planowanych jest 356 mieszkań (181 z nich powstanie w pierwszym etapie) o powierzchniach od 32 do 102 m2. Zasadniczą część oferty będą stanowiły lokale dwu- i trzypokojowe, które od wielu lat niezmiennie cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Na parterach budynków przewidziane są powierzchnie handlowo-usługowe o metrażach od 19 do 103 m2, a w kondygnacji podziemnej parking dla 359 samochodów. Projekt osiedla przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane na stoisku Unidevelopment S.A. podczas premiery projektu w dniach 6 i 7 września na targach w Hali Torwaru przy ulicy Łazienkowskiej Warszawie. W pierwszych dniach września deweloper uruchomi również biuro sprzedaży na terenie inwestycji. Wówczas rozpoczną się też prace budowlane. Realizacja pierwszego etapu budowy osiedla zakończy się w czwartym kwartale 2016 roku.

Osiedle w nowoczesnym miejskim otoczeniu

W ciągu ostatnich kilku lat w Ursusie przeprowadzono wiele inwestycji infrastrukturalnych, co czyni tę dzielnicę jedną z najbardziej obiecujących części Warszawy. Dzięki przyjętemu w ubiegłym roku Miejscowemu Planowi Zagospodarowania Przestrzennego czekają ten obszar dalsze intensywne zmiany. Powstanie tutaj zrównoważona, nowoczesna zabudowa miejska z rozwiązaniami pro-ekologicznymi (ścieżki rowerowe, stacje ładowania samochodów elektrycznych, panele fotowoltaiczne), z dostępem do szerokopasmowego internetu i strefami Wi-Fi. Oprócz mieszkań planowane są tereny rekreacyjne, instytucje publiczne i  kulturalne, budynki biurowe i obiekty handlowe. Dzięki takim udogodnieniom ta tworzona praktycznie od podstaw część miasta będzie tętniła życiem i zapewni mieszkańcom komfort oraz bezpieczeństwo na co dzień.

Osiedle Ursa Smart City, które zbudowane zostanie przez Unidevelopment S.A. i CPD S.A., jest pierwszą częścią inwestycji zgodnych z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W jego pobliżu mieści się Urząd Dzielnicy Ursus, centrum handlowe Factory Outlet, przystanek kolejki miejskiej, a także Dom Kultury Arsus i Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie.                       

Łatwy dojazd do centrum Warszawy i innych części miasta

Teren, na którym Unidevelopment S.A. wraz z CPD S.A. zrealizują inwestycję, oddalony jest o zaledwie 9 km od ścisłego centrum Warszawy. Istniejąca sieć dróg zapewnia najlepszą komunikację z innymi częściami miasta i dogodny wyjazd z Warszawy. Dzielnica ma m.in. doskonałe połączenia drogowe. Sprawne poruszanie się samochodem ułatwia nowo oddana do użytku ul. 4 Czerwca 1989 r. (robocza nazwa Nowolazurowa), łącząca Ursus z Alejami Jerozolimskimi, węzłem Salomea i Opacz oraz ul. Nowomory, pozwalająca na szybki przejazd do ulicy Połczyńskiej i węzła Warszawa Zachód. Dojazd do obwodnicy Warszawy zajmuje około 5 minut.

Dla przyszłych mieszkańców osiedla Ursa Smart City istotna będzie też sieć komunikacji miejskiej. Inwestycja powstanie w okolicach czterech przystanków kolejki: Ursus, Ursus Północny, Gołąbki i Niedźwiadek. W godzinach szczytu pociągi odchodzą stąd co 5–10 minut, a dojazd do centrum zajmuje niecały kwadrans. Wokół inwestycji biegną też trasy 12 linii autobusowych, łączących Ursus ze wszystkimi dzielnicami Warszawy.

Zastrzeżenie

Informacja na tej tej stronie internernetowej jest własnością CPD S.A .
Zabronione jest duplikowanie informacji w jakimkolwiek formacie

Kontakt

CPD S.A.
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
tel.: +48 660 128 353

e-mail: info@cpdsa.pl